Ćwiczenie świadomej podróży we śnie

Pamiętaj! Wszelkie ćwiczenia najlepiej prowadzić pod nadzorem instruktora.

Ćwicząc poniższe ćwiczenie uzyskacie Państwo dostęp do świadomego śnienia, a w konsekwencji możliwości kontrolowanej podróży we śnie. Ćwiczenie dodatkowo rozwija zdolności szerokiego postrzegania, które są wręcz niezbędne w większości praktyk wewnętrznych.

Ćwiczenie polega na nie skupianiu uwagi podczas snu, gdy pojawi się obraz senny.

Większość ludzi w  momencie, gdy pojawi się obraz senny ma tendencję do kierowania na niego uwagi. Jest to niewłaściwe postępowanie, albowiem obraz na którego kierujemy naszą koncentrację natychmiast zniknie. We śnie gdy, pojawi się obraz należy nabrać nawyku polegającego na stałym odwróceniu od niego uwagi i dzięki temu dokonywania obserwacji pełnej.

Technicznie nauczyć można się tego “uczucia” na jawie zamykając oczy, kierując je” do góry” i niejako “do tyłu”. Należy przez cały czas dokonywania obserwacji pełnej utrzymywać charakterystyczne napięcie powstałe w ten sposób. W przeciwnym bowiem razie obraz zniknie.

Zastosowanie tego ćwiczenia (uczucia) we śnie pozwoli nie koncentrować się na projekcji i stopniowo będzie utrzymywać czysty obraz coraz dłużej. W późniejszym czasie można bez problemu zacząć  poruszać się w projekcji  i poznawać własny umysł i korzystać z dalszych benefitów tego ćwiczenia.

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące ćwiczeń lub prawidłowego ich stosowania – Zapraszamy serdecznie, chętnie odpowiemy na Państwa pytania.