Opinie

Poniżej umieściliśmy wybrane opini osób biorących udział w zajęciach lub ustawieniach, osoby te możecie Państwo spotkać, porozmawiać z nimi osobiście. Ponieważ zawsze zachowujemy dyskrecję nie podano imion i nazwisk:

“Zajęcia tai chi, na które chce się wracać. Każdy wtorek na Solnej jest zupełnie osobną historią, nie trzeba być do tego w żaden sposób przygotowanym. A raczej nie można. Po prostu się nie da. Przez 3 lata nie widziałam dwóch podobnych do siebie treningów. Nigdy nie wiadomo, co będzie, chociaż bazą zawsze jest praca z Energią. Jedyne w swoim rodzaju, niecodzienne, czasem wręcz niesamowite podejście prowadzącego w stosunku do opisywanych zagadnień, problemów, czy spraw związanych z duchowością i fizycznością. Instruktor zawsze znajdzie czas dla każdego z uczniów. Nie ma adeptów lepszych i gorszych – pasy i stopnie nie istnieją. Od czasu do czasu można również stać się obserwatorem lub nawet reprezentantem innej osoby (grupy osób, firmy, zjawiska itp.) w szczególnie interesującym fenomenie, jakim są ustawienia systemowe (czy też rodzinne, hellingerowskie), dzięki którym można zauważać i zaczynać rozumieć rzeczy, o jakich się wcześniej nie miało pojęcia, że istnieją… Polecam wszystkim, którzy chcą się wewnętrznie rozwijać, pracować nad sobą, wzrastać, dojrzewać, rozkwitać, ewoluować…”

—-

“Czasami powód zachowania się niektórych osób jest tak ukryty, że one same nie potrafią go odnaleźć, przez co nie są zdolne do rozwiązania własnego problemu. W takiej sytuacji był mój tata. Zdecydowałam się na ustawienie i miało ono pozytywny rezultat. Od tego czasu relacje mojego taty z członkami rodziny uległy znacznej poprawie.”

—-

“Dzięki ustawieniom systemowym odszukałem mojego ojca. Moje relacje rodzinne uległy stabilizacji, a życie stało się w końcu komfortowe i bardziej interesujące. Aby uporządkować w pełni moje życie ustawiałem kilka jego aspektów. Zawsze oddziaływanie było silne i zaskajujące. Gorąco polecam tą metodę jako rozwiązanie trudnych problemów.”

—-

Zajęcia Ustawieniowe i TaiChi nauczyły mnie jak odczuwać moje ograniczenia, akceptować lub je usuwać. Nauczyły mnie jak osiągnąć połączenie ze Światem. Dzięki temu odzyskałam równowagę cielesną i duchową. Nie od razu, bo ciężko było przebrnąć przez to, w czym mnie wychowano, ciężko też było pohamować natłok myśli i uspokoić umysł. Ciężko było nawet zmusić ciało by odczuwało wszystkimi zmysłami. Dzięki zajęciom nauczyłam się odczuwać siebie, żyć w zgodzie z innymi i polepszyłam jakość swojego życia – zarówno w aspekcie zdrowia fizycznego i równowagi psychicznej.

—-

Zajęcia Tai Chi wprowadziły do mojego życia zwiększenie świadomości przeżywania teraźniejszości. Dzięki pracy z Energią mam świadomie rozszerzone spojrzenie na świat zewnętrzny jak i wewnętrzny (duchowy). Mogłem też podejrzeć jak wygląda świat w Ustawieniach Systemowych , w których to brałem osobiście udział i niejednokrotnie byłem obserwatorem. Zajęcia na u Pana Jacka przebiegają w znakomitej, przyjacielskiej atmosferze i zawsze można liczyć na pomoc sifu jak i współćwiczących. Polecam wszystkim te zajęcia, ponieważ te kilka lat treningów znacznie poprawiły jakość mojego życia. Poza tym można tam spotkać wielu naprawdę ciekawych ludzi o nietuzinkowych zainteresowaniach.

—-

Trzy krotnie miałam przyjemność brać udział w ustawieniach Helingerowskich. Zdecydowałam się na nie z polecenia mojego przyjaciela, który wiele opowiadał mi o osobach biorących udział w ww ustawieniach i jak zmieniło się ich życie po nich. Miałam problemy ze sobą polegające na wielu porażkach dotyczących wzajemnych relacji z przyjaciółmi, które po pewnym czasie psuły się a potem ostatecznie zrywały. Dręczyły mnie myśli dlaczego tak się dzieje. Po wzięciu udziału w pierwszych nie moglam wyjść z podziwu jak bardzo pomogły mi zrozumieć siebie i innych. Dziś jestem wolną osoba, która lepiej potrafi sobie radzić z porażkami. Gorąco polecam zajęcia z Taichi, które odbywają się w miłej, kameralnej atmosferze wsród koleżeńskich uczestników.