Uwalnianie Energii w ciele

Pamiętaj! Wszelkie ćwiczenia najlepiej prowadzić pod nadzorem instruktora.

Ćwicząc poniższe ćwiczenie uzyskacie Państwo możliwość usuwania drobnych zastojów Energii w Waszym ciele.  Ćwiczenie dodatkowo rozwija zdolności wchodzenia w stan “schoong” – rozluźnienia, akceptacji , który jest kluczowy dla wewnętrznego rozwoju i szczególnie ceniony w systemach takich jak Taichi czy Joga.

Ćwiczenie można przeprowadzić zasypiając, a przy odrobinie praktyki w dowolnym czasie.

Rozluźniamy świadomie swoje ciało, obejmujemy je uwagą. Spokojnie odnajdujemy miejsce, w którym w naszym odczuciu znajduje się “naprężenie”, “spięcie”.

Kierujemy naszą uwagę na to miejsce w ciele i spokojnie kontynuujemy obserwację.

Jeśli koncentracja jest wykonywana prawidłowo, bez zbędnej oceny i właściwie skondensowana na spiętym punkcie naszego ciała, nasz umysł odpowie barwnym i kompletnym obrazem.

Będzie to wizja sytuacji, zdarzenia, odczucia, marzenia lub inne narzędzie całkowicie odciągające naszą uwagę od prowadzonej koncentracji uwagi.

W rezultacie takiej odpowiedzi większość osób “odpływa” wraz z tym obrazem i podąża za nim tracąc jednocześnie koncentrację na  wcześniej obranym punkcie.

Prawidłowo wykonane ćwiczenie polega jednak na utracie koncentracji  i szybkim powrocie do niej. Jest to o tyle problematyczne, że utrata koncentracji musi być naturalnie całkowita i powrót do koncentracji  również naturalny i szybki.

Dodatkowo powrót ten nie może być poparty intencją lub prowadzony na siłę.

Wykonane prawidłowo ćwiczenie powoduje odczuwalne spontaniczne rozluźnienie ciała w miejscu powrotu koncentracji. Rezultatem jest bowiem uwolnienie zastanej Energii w ciele.

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące ćwiczeń lub prawidłowego ich stosowania – Zapraszamy serdecznie, chętnie odpowiemy na Państwa pytania.